Ślubna sesja zdjęciowa –  uwiecznij swoje wspomnienia
fot. Vira Kosina Polańska

Ślubna sesja zdjęciowa – uwiecznij swoje wspomnienia

Ślub to jeden z najważniejszych momentów w życiu młodej pary. Warto zadbać więc o wyjątkową pamiątkę z tego wydarzenia, jaką jest ślubna sesja zdjęciowa.

Góry, morze, miasto... Jakie są najlepsze miejsca na sesję?

Najważniejsze jest nie miejsce, ale emocje i naturalność. Tutaj jest bardzo ważna rola fotografa, który musi pomóc młodej parze zrelaksować się , zapomnieć o wszystkim i delektować się chwilą, którą dla nich uwieczni. Najłatwiej jest osiągnąć ten efekt podczas reportażu ślubnego bo wtedy Młodzi nie zwracają na osobę robiącą zdjęcia, tylko po prostu cieszą się tym wyjątkowym dniem w ich życiu. 

A miejsce? Dobry fotograf potrafi zrobić ładne ujęcie nawet na podwórku przed blokiem. Kwestia umiejętności i wizji artystycznej.

Z niektórymi miejscami często są też związane nasze wspomnienia, jedne miejsca lubimy a inne nie. Ważne jest, w jakich klimatach czujecie się najlepiej.  W miejscu oddalonym od miasta, na łonie natury czy w sercu nowoczesnego megapolisa. Czy będą Was stresować ludzie? Czy może to być miejsce chętnie odwiedzane przez turystów, czy raczej zaciszne. 

Każdy fotograf powinien mieć listę najciekawszych miejsc w mieście i na łonie natury, w górach i nad morzem.

Zdaniem fotografki Viry Kosiny-Polańskiej warto jest zrobić ślubny plener w dniu ślubu. “Sesja może trwać 15-20 min, zdjęcia będą autentyczne, emocje prawdziwe i szczere a najlepszym miejscem będą okolice sali weselnej, którą wybrała Para Młoda”– opowiada Vira. Taka króciutka sesja pomoże też złapać oddech i zrelaksować po stresujących przygotowaniach ślubnych oraz przed kolejnym ważnym momentem- pierwszym tańcem. Vira: “Często proszę Państwa Młodych, aby zatańczyli fragment tańca zdała od ludzkich oczu, tak tylko dla siebie, żeby uwiecznić na fotografiach swoją miłość zaklętą w tańcu dwojga zakochanych ludzi. Ten taniec ma trwać wiecznie!”

Fot.ViraKosinaPolanska
fot. Vira Kosina Polańska
fot. Vira Kosina-Polańska

Jak należy przygotować się do sesji?

Jeśli sesja ma się odbyć w innym dniu niż ślub, to pamiętamy, aby oczywiście założyć ślubne kreacje ale możemy pozwolić też sobie na więcej wolności i odrobinę szaleństwa! Zamiast butów tradycyjnych mogą być trampki, zamiast upięcia ślubnego – rozpuszczone włosy, makijaż naturalny, marynarka rozpięta albo w ogóle, zapomniana w aucie… Pozwalamy sobie na więcej luzu i naturalności. Z takim przygotowaniem, wyposażeni w dobry nastrój oraz mając u boku kreatywnego fotografa możemy śmiało ruszać w góry lub inne, ciekawe miejsca. 

5 pomysłów na udaną sesję

  1. Wybrać odpowiedniego fotografa, z którym będziecie “nadawać na tych samych falach” i którego portfolio oraz wizja artystyczna przypadnie Wam do gustu.
  2. Umówić się na wschód lub zachód słońca, czyli tzw “golden hour”. Przy mocnym słońcu trudniej jest robić dobre zdjęcia, jak również pozowanie w pełnej, ślubnej kreacji przy mocnym słońcu może być dla Was dość męczące… Wschód lub zachód słońca może również stworzyć piękne tło do zdjęć. Dobrym pomysłem, wbrew pozorom może się też okazać sesja w pochmurny dzień lub w deszczu. Jeśli fotograf ma talent i wizję, z takiej sesji też mogą wyjść piękne zdjęcia!
  3. Przygotować odpowiednią stylizację , zadbać o wygląd: makijaż, fryzura, paznokcie … dotyczy nie tylko Panny Młodej… 
  4. Postarajcie się wczuć w romantyczny nastrój. Wystarczy jak wyobrazicie sobie, że kiedyś będziecie pokazywać album Waszym dzieciom i opowiadać Waszym poznaniu się i o wspaniałym weselu. Podzielcie się tymi emocjami z fotografem.
  5. Bądźcie przed sesją wypoczęci, zaufajcie fotografowi i bawcie się dobrze!

Podpowiedź dla Panny Młodej: W dzień sesji, umów się również na próbny makijaż oraz fryzurę. Będziesz w pełni przygotowana do zdjęć! 

fot. Vira Kosina Polańska
Sesja ślubna z psem Bohema dance center
fot. Vira Kosina Polańska
fot. Vira Kosina-Polańska

Kiedy należy rezerwować termin na sesję narzeczeńską oraz ślubną i co obejmuje pakiet ślubny?

Jeśli zamawiacie sesję stylizowaną ślubną lub narzeczeńską tzn z aranżacją, z dekoracjami  kwiatowymi, dopracowaniem stylizacji, wtedy trzeba na taką sesję rezerwować termin 3-4 tygodnie wcześniej. Jeśli bez stylizacji, to najlepiej się umówić w tydzień po ślubie dopóki emocje ślubne jeszcze nie opadną. Jeśli chodzi zaś o sesję narzeczeńską, to macie rok , półtora czasu, żeby zaplanować termin sesji. Może to być inna pora roku niż ta, w której ma miejsce ślub. Na przykład, dużo par, które obchodzą swój ślub latem, decyduje się na sesję w zimie lub w jesieni .

Pakiet ślubny obejmuje zazwyczaj reportaż, sesję w dniu ślubu, sesję narzeczeńską oraz poślubną. Dobrym pomysłem jest zabrać swojego fotografa w podróż poślubną i wykonać zdjęcia plenerowe w tym miejscu, które wybraliście na swój “honeymoon”. 

fot. Vira Kosina Polańska ślub i wesele Kraków
fot. Vira Kosina-Polańska

Dlaczego warto zdecydować się na taką pamiątkę?

Z natury lubimy wspominać szczęśliwe chwile swojego życia a zdjęcia i filmy pomagają nam zachować wspomnienia na zawsze. Ile razy płakaliście ze szczęścia, czy śmialiście się, oglądając rodzinne albumy? Ile razy się wzruszaliście się? Jeśli jeszcze tego nie robiliście, to wszystko przed Wami! Koniecznie zamówicie również piękny album ślubny, który wspaniale zaprezentuje Wasze zdjęcia. 

Ślub i wesele to najpiękniejszy moment w życiu kochającej się pary, a zdjęcia uwieczniające te chwile są niewątpliwie najpiękniejszą pamiątką…

Vira Kosina-Polańska

Fotograf

“Nazywam się Vira Kosina-Polańska i fotografuję śluby od 2008 r.

Lubię mówić, że fotografuję miłość, jej przyczyny i skutki. Dlatego też chętnie robię sesje rodzinne. Uwielbiam jak przychodzą do mnie moje Pary na sesje ciążowe oraz rodzinne. Opowiadam Wasze historie, tworzę dla Was wspomnienia. Ocalam od zapomnienia! Od 2019 tworzę też sesje stylizowane – workshopy dla fotografów pod marką Warsztaty Piękna.”

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
Share on whatsapp
WhatsApp
1+

Dodaj komentarz